Oznakowanie ścieżki edukacyjnej w Rabie Wyżnej

Oznakowanie ścieżki edukacyjnej w Rabie Wyżnej

Data:   Zastosowanie

Na ścieżce znajduje się 12 przystanków. Każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu przyrodniczemu, leśnemu, lub historycznemu. Tematyka wybranych zagadnień została opracowana we współpracy z młodzieżą Gimnazjum w Rabie Wyżnej. Do Ścieżki został wydany Przewodnik, który jest przekazywany nieodpłatnie zainteresowanym osobom. Folder ten można również pobrać z naszej strony internetowej (http://www.nowytarg.krakow.lasy.gov.pl/prezenty).

Aby rozszerzyć  możliwości korzystania ze ścieżki edukacyjnej, słupki poszczególnych przystanków zostały zaopatrzone w kody QR (z ang. QR Code czyli Quick Response Code).   Dzięki nim użytkownicy smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu mogą uzyskać informację  prezentowaną przez każdy z przystanków.

Kody QR oraz powiązanie z nimi treści  zostały przygotowane przez pracowników nadleśnictwa przy pomocy darmowego generatora z serwisu QR online. Opis przystanków jest identyczny z tym zawartym w folderze.

Aby skorzystać z kodów QR należy posiadać odpowiednie urządzenie mobilne z dostępem do Internetu (za transfer danych mogą być pobierane przez operatora opłaty) oraz aplikację do odczytu Kodów QR (np. QR ONLINE, QRZilla).

Więcej na stronie:

http://www.nowytarg.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/sE8O/content/kody-qr

 Wypróbuj konto przez 30 dni bezpłatnie

Zacznij dziś!

Skorzystanie z wersji testowej nie zobowiązuje do kontynuacji usługi płatnej. W każdym momencie możesz zrezygnować.