Możliwości i zastosowanie

Zastosowanie kodów QR

Zastosowanie kodów QR ograniczone jest jedynie naszą wyobraźnią.
Ze względu na fakt że praktycznie każdy telefon wyposażony jest w aparat fotograficzny i możliwość zainstalowania prostej aplikacji do odczytywania kodów, można śmiało stwierdzić, że zasięg możliwości jakie daje używanie kodów QR jest olbrzymi.
Kody mogą zawierać:
  • Dowolny tekst lub dane
  • Adres strony www
  • Adres e-mail
  • Wirtualną wizytówkę biznesową (tzw. vcard)
  • Dane przelewu bankowego
  • SMS wraz z treścią i numerem odbiorcy
Nowoczesne aplikację do odczytu kodów QR na smartfony są na tyle inteligentne, że skanując np. adres strony www automatycznie zapytają o możliwość uruchomienia przeglądarki z tym adresem.

Poniżej kilka przykładowych zastosowań:

Biura podróży

Biura podróży wywieszają bardzo często kartki z promocjami na oknach witryn i drzwi. Potencjalny klient przechodząc obok witrynki, gdy obok opisu oferty znajdzie kod QR - zeskanuje go i zapisze w telefonie informacje o ofercie, lub prześle je na adres e-mail.
W kodach może być zawarty opis hotelu, program wycieczki, lub link do galerii hotelu.

Wizytówki

Umieszczanie kodu QR z danymi VCARD jest coraz powszechniejsze. Nie przechowuje się już pliku wizytówek. Pokazując wizytówkę z kodem QR druga osoba może go natychmiast zeskanować, a Twoje dane trafią automatycznie do książki adresowej w telefonie wraz z takimi danymi jak adres e-mail czy strona www.

Akcje marketingowe

Zamieść promocyjny kod QR na specjalnej stronie www lub ulotce z zakodowaną instrukcją dla klienta w jaki sposób odebrać nagrodę lub uzyskać dodatkowy rabat.

Wiele innych...

Poczytaj więcej na naszym blogu o zastosowaniu kodów QR...

Znalazłeś ciekawe zastosowanie dla kodów QR?

Napisz do nas, chętnie zamieścimy to jako przykład w naszym serwisie.

Strona kontaktowa